A nagy belmagasság évszázadokig a jómód, a felső tízezer státuszszimbóluma volt. Bárhova megyünk a világon, az előkelők otthonai, palotái a tágasság érzetét az emelt mennyezettel oldották meg. A passzívházszerkezetek és a modern építőanyagok mára már lehetővé tették, hogy tulajdonképpen bárki kompromisszumok nélkül élvezhesse a tágas terek előnyeit.
Nyissunk hát a világra és a természetre, ismerjük meg a nagy belmagasság adta lehetőségeket!
Négyzetméter vs. légköbméter
Otthonuk tervezése vagy a lakásvásárlás során sokan esnek abba a hibába, hogy nem megfelelő paraméterek mentén hoznak fontos döntéseket. Felejtsük el, hogy kizárólag a négyzetméter alapján ítélünk meg egy ingatlant vagy csak ez alapján terveztetjük meg leendő otthonunkat. Sokkal fontosabb ennél, hogy belső tereink légköbméterben mért térfogatát vegyük figyelembe! Tanulmányok bizonyítják, minél nagyobb a légtér, annál szívesebben tartózkodunk az adott térben. Szeretnénk, hogy családunk tagjai és barátaink szívesen töltsék nálunk az idejüket? Váltsunk nagyobb légtérre!
Szellős, kreatív terek
Képzeljük el: egy hatalmas ablakokkal rendelkező helyiségben állunk, amit eláraszt a beáradó napfény, miközben kedvenc könnyezőpálmánk árnyéka vetül lábunk elé. A nagy belmagasság már önmagában egy új életérzést nyújt számunkra, a tágas tér kreatív kihasználásával pedig egyedivé tehetjük otthonunkat. A botanika kedvelői kiélhetik vágyaikat, és igazi dzsungelt varázsolhatnak nappalijukból egy-egy akár több méter magas szobanövény felnevelésével, gondozásával. A lakberendezés szerelmesei beszerezhetik azt a bizonyos csillárt, lámpát, ami kizárólag egy ilyen helyiségben mutat jól. Éljünk hát a nagy belmagasság adta lehetőségekkel, és valósítsuk meg álmainkat!
LAPOZZ TOVÁBB, A CIKK FOLYTATÓDIK!