Télen hideg, nyáron meleg – nem, nem az időjárásról beszélünk, hanem sajnos saját otthonunkról. A legtöbb épület nagy problémája a hőszigetelés, ebből kifolyólag pedig az energiatakarékosság. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne ez fordítva! Melengető otthoni levegő télen, kellemesen hűvös nyáron. Jó hírünk van: ez már nem csak elérhetetlen vágyálom, mert megérkezett a Thermodul, az energiatakarékos épületek alapköve!
Innovatív, energiatakarékos, környezettudatos – ez a Thermodul, napjaink egyik legnagyobb építészeti „találmánya”. Szerkezeti tulajdonságainak köszönhetően energiatakarékossá varázsolja otthonunkat – miközben pénztárcánkat is nagyban megkíméli a súlyos rezsiköltségektől. De mi is a titka ennek az innovatív technológiának? Cikkünkből kiderül!
Örök élet + 1 nap
Miért korszakalkotó fejlesztés a Thermodul módszere? Ahogy már említettük, otthonaink – és pénztárcánk – egyik legnagyobb problémája a nem megfelelő hőszigetelés. A környezetterhelés mellett ez a családi kasszára is rányomja bélyegét – erre hozott zseniális megoldást a Thermodul. A technológia alapját egy hőszigetelő, bennmaradó zsaluzat adja. Ez már a 70-es évektől kezdve ismert volt, de csak az ezredfordulón sikerült a korábban csak zsalukő nagyságú elemek felnagyítását kifejleszteni. A falazórendszerrel olyan hőszigetelt falakat építhetők, ahol egy vasbeton szerkezet mindkét oldalára vastag, grafittal dúsított polisztirol keményhab kerül. Ez a réteg megvédi a betonmagot a belső melegtől és a külső időjárástól, így a szerkezet hihetetlenül tartósnak bizonyul. Mivel nincs hőingadozás, nincsenek hajszálrepedések sem – ez pedig garancia az örök élet + 1 napra.
Professzionális hőszigetelés
Nem csupán a tartósság előnyét hordozza magában a Thermodul technológia. Az így felépített épületek már alapjukban biztosítják a hőszigetelést. A 34 cm vastag, extra nagy sűrűségű alaplemez szigeteléshez csatlakozik a vasbeton tartószerkezet és a külső és belső falak szigetelése. Ráadásként pedig ott van még a födém szigetelés is biztosítva a szinte tökéletes energiatakarékosságot.
De mit is jelent ez összehasonlítva a „hagyományos” építési technológiákkal? Vegyünk egy 100 m2 alapterületű házat különböző módszerrel megépítve. Ha teljes mértékben téglából készítik el, energiaigénye meghaladja az évenkénti 300 KWh/m2-t. Ha ez az épület egy 10 cm-es felületi hőszigeteléssel rendelkezik (13-14 kg/m3 sűrűségű polisztirol), az energiaigény a felére csökken. Ha ezt a 100 m2-es házat a Thermodul technológiával építik meg, és hővisszanyerő szellőztető rendszerrel van felszerelve, energiaigénye csupán 15 KWh/m2/év.
Ezzel a technológiával tökéletesen hőhídmentes épületeket hozhatunk létre. Mivel nincs szükség a falakat alkotó rétegek felfűtésére – csupán a levegőt kell fűtenünk -, így kevés energiaráfordítás is elegendő. Ezt akár napelemek segítségével is megtehetjük, így akár a Thermodul házak tökéletes alapot nyújtanak egy bolygóbarát otthon létrehozásához.
Bolygóbarát szempontok
A tökéletes hőszigetelésnek köszönhetően egy Thermodul otthon energiatakarékossága páratlan, de nem csupán ebben képviseli a környezettudatos szemléletet. A technológiának köszönhetően az pl. egy meglévő épület bontásból származó hulladék előkezelést követően beépíthető, újrahasznosítható. Az akár szélsőséges időjárási viszonyokkal szemben mutatott ellenállásából következő tartóssága lehetővé teszi, hogy évtizedeken keresztül megőrizze minőségét. Ugyanakkor passzívház technológiákkal is könnyedén felszerelhetőek ezen épületek, így összességében ez az innovatív technológia számos tulajdonságával a bolygóbarát szemléletet hirdeti. Ne feledjük el: egy szebb, élhetőbb jövőt csak biztos alapokra építhetünk fel – a Thermodul pedig éppen ezt a biztos alapot szolgáltatja nekünk.