Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Geotermikus energia
Ha már szó esett a nap-, szél- és vízenergiáról, akkor ne maradjon ki a Föld által nyújtott megújuló energiaforrás, a geotermikus energia sem. Ez a fajta regeneratív energiahordozó a földben rejlő hőforrások energiává alakíthatóságán alapszik. A lényege, hogy a Föld belső hőjével vizet forralnak, melynek gőzével turbinákat mozgatnak, így elektromos áramot állítanak elő, de a hőforrások vize hidraulikus úton is felhasználható, például padlófűtés során. A padlófűtés sokkal elterjedtebb azokban az országokban, ahol jellemzően erősebb a vulkanikus tevékenység, illetve több a hőforrás mint például Izland vagy Japán.
Biomassza
A biomassza az élő szervezetek szervesanyag-tömege, egészen pontosan érthetünk ezalatt növényi részeket, ami lehet tűzifa, faforgács vagy komposztálható növényhulladék (fitomassza), de akár a haszonállatok trágyáját is (zoomassza). A biomasszából „készült” energia előnye, hogy nem kerül több szén-dioxid a levegőbe, mint amennyit a növény felvett a légkörből, így nem növeli az üvegházhatást, illetve új munkahelyeket is teremthet. A forrásokat és a szénlelőhelyeken felhasznált szenet leszámítva a 17. századig a biomassza volt az emberiség egyik legfontosabb hőforrása.
Mint láthatjuk, a fentebb felsoroltak a legfőbb, legsokoldalúbban kihasználható regeneratív energiahordozók, amelyek egyre nagyobb teret nyernek maguknak mindennapi életünkben és egyre nagyobb lesz rájuk a kereslet. Nemcsak a Földet védhetjük, de az energiatermelésünket is gazdaságosabbá tehetjük általuk, így érdemes mielőbb fenntartható és megújuló erőforrásokat alkalmazó rendszereket telepíttetnünk házainkba!