Unod már, hogy folyton elkeverednek a kulcsaid? Nem akarod mindig magadnál hordani a lakás összes kulcsát? Szeretnéd magadat, szeretteidet és a vagyontárgyaidat a lehető legnagyobb biztonságban tudni? Ha igen, akkor az okoskilincs a Neked való megoldás! Egyszerre ötvözi magában az esztétikumot, a kényelmet, a technológiát, valamint a biztonságot
Miben tér el az okoskilincs a hagyományos kulcsoktól?
A jövő már a szó szoros értelmében az ajtón kopogtat. Ennek egyik legkézenfekvőbb példája az okoskilincsek meghonosodása kis hazánkban is. Az intelligens kilincsek egy olyan számítógépes rendszer részét képezik, amely szenzorok segítségével kulcs vagy gombnyomás nélkül kinyitja az ajtókat. Az okoskilincsek teljes zármechanikát tartalmazó daraboknak számítanak. Leglényegesebb vonásuk, hogy a zárat lehetséges „távolról”, tehát okostelefonról vagy egyéb okoseszközről irányítani és felügyelni.
Az egyszerűbb okoszárak csak néhány méteres hatótávon belül hatékonyak. Azonban, ahogy növekednek a kategórián belül a termékek árai, úgy az okoskilincsek is egyre több extrával rendelkeznek. Milyen extrákról van szó? Az összetettebb, WiFi-kapcsolattal rendelkező okos kilincsek segítségével szabályozhatod, hogy ki lépheti át otthonod küszöbét. A rendszer arról is riasztást küld, ha valami gyanús történik a házban, de akár az épületben lakók jövés-menését is naplózhatod.
Egy extrákkal felturbózott hétköznapi tárgy
A rendszer automatikusan kinyitja az ajtókat és riasztást küld okos készülékedre, ha a szénmonoxid szenzor veszélyes szintet ér el. Az okoskilincs akkor is praktikus lehet, amikor hazaérve kinyitod bejárati ajtódat és a villanyok automatikusan felkapcsolódnak. Na, és persze az sem hátrány, hogy az okoskilincsek akár kaputelefonnal is összeköthetők.
Az okoskilincseket számtalan hasznos funkcióval látták el, így megérdemlik a figyelmet. Általuk gyorsan értesülhetsz például arról, ha valami baj adódna lakásodban. További érdekesség, hogy nemcsak érintéssel, de már akár hangvezérléssel is kinyithatod az otthonod ajtaját. Az okoskilincsek rendszere támogatja a digitális asszisztenseket (pl. Google vagy Siri), így még érintéssel vagy az applikációval sem kell bíbelődnöd. Ráadásul, ha tovább növelnéd biztonságérzetedet, a rendszerbe betáplálhatod a saját és a többi házban élő ember ujjlenyomatát is.
Milyen fajtái vannak?
A kilincs programozása alapján az okoskilincs lehet hagyományos, érintésmentes, bármely ajtólapra felszerelhető mágneskártyás, illetve sci-fi filmekbe illő, ujjlenyomat-felismerő rendszerrel ellátott Fontos tudnivaló, hogy a programozható kilincsek belső oldalon mindig aktívak. Ezáltal nem kell azon görcsölnöd, hogy esetleg bezárod magad a lakásodba. Az ujjlenyomattal működő okoszárak gyorsan, már akár 2 másodperc alatt is működőképessé válnak. No, és azt vajon tudtad, hogy ma már léteznek antibakteriális okoskilincsek is?
Lifesmart „Classic” ajtózár – okos választás egy okoskilincshez!
Ha egy igazán megbízható okoskilincset szeretnél, akkor a LifeSmart „Classic” kilincsével maximálisan elégedett lehetsz majd. A többféle hozzáférési móddal és internetkapcsolattal rendelkező okoszár működése során egy független titkosítási zónát és egy ujjlenyomat-felvevő eszközt ötvöz egymással. Akár ujjlenyomattal, akár NFC vagy pedig PIN-kóddal használod, teljesen elégedett lehetsz vele. A betörés- és nyitásérzékelés is rendkívül hasznos funkció. Általa akkor is értesítést kapsz az otthoni eseményekről az okostelefonodon található applikáción keresztül, ha éppen nem tartózkodsz otthonodban.
Akárhogyan is, egy okos kilincs remek kiegészítőjévé válhat otthonodnak! Ne feledd, a jövő már az ajtón kopogtat!