Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Könnyűszerkezetes ház
A könnyűszerkezetes ház építése többnyire panelek vagy vázak segítségével történik. Lényege, hogy a faváz elemeit előre leszabják és akár a nyílászárókat is beépítik. A házszerkezet összetételére a helyszínen kerül sor. Ha szigetelni is szeretnék a lakást, akkor üveg-, esetleg kőzetgyapotot használnak. A legnagyobb probléma vele az, hogy nem igazán tartja a hőt és berendezéskor csak speciális elemek segítségével rögzíthetőek a képek és a polcok.
Önellátó ház
Az önellátó ház eléggé hasonlít az ökoházra, mivel a benne élők maguk termelik meg maguk számára az áramot és a fűtésenergiát – főként napelemekkel, szélkerékkel vagy vízkerékkel, de előfordulhat biomassza előállítása és felhasználása is. Ez a fajta ház megtestesíti a környezettudatos életmódot. A házban lakók vízigényét kútból, használati vizét pedig esővízből fedezik. A szennyvíztisztítás természetközeli eszközökkel (pl. gyökérzónás tisztító rendszer) történik. A ház lakói csak újrahasznosítható hulladékot termelnek. A ház építőanyagai természetesek és újrahasznosíthatóak.
Passzívház
A passzívházban szinte alig van szükség fűtésre, hiszen a kellemes hőmérséklet eléréséhez elegendő a napsugárzás, a bent élők és az elektromos berendezések által megtermelt hő. A kiegészítő fűtést legtöbbször egy hősugárzó vagy a padlófűtés adja. A passzívház remek hőszigeteléssel rendelkezik. A benti helyiségekben lévő friss levegőről ventilátorok gondoskodnak. Az áramigények kielégítése és a meleg víz előállítása napelemek és napkollektorok által történik.