Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Biovakolatok
A vályog nemesvakolat azért praktikus, mert amellett, hogy engedi „lélegezni” a falat és remek párakiegyenlítő tulajdonságokkal rendelkezik, könnyebb vele a vakolás. Ha lepottyan, a talajról is sokkal egyszerűbb felszedni és visszadobni a falra, mint az egyéb típusú vakolatokat. Általában 1 centi vastagságban viszik fel a falra. Főként sártapasztott falra, vályogtéglára vagy kisméretű égetett téglára tapad, egyéb típusú falak esetén érdemes beiktatni egy tapadóhidat is. A vályogvakolaton kívül ismert még a marokkói vízálló vakolat, amely szintén a természetes vakolatok egyik fajtája. Ásványokból készítik el és egyaránt használható száraz és nedves helyiségekben is, sőt, akár a kádat, vagy a zuhanytálcát is leburkolhatjuk vele. A biovakolatok legnagyobb előnye mégiscsak az, hogy nem párologtatnak magukból az egészségünkre ártalmas anyagokat otthonod helyiségeiben. A biovakolatok által Te is rengeteget segíthetsz családod egészségének hosszú távú megőrzésében.
Biofalfestékek
A biofalfestékek is tengernyi hasznos tulajdonsággal rendelkeznek. A legklasszikusabb biofesték a fehér színt eredményező mészfesték, de ma már rengeteg megoldást kínálnak számunkra a gyártók, hiszen a festék készülhet vályogból, agyagból is és ma már sokféle színárnyalatban is elérhető.
A biofesték – akárcsak a biovakolat – szintén lélegzik, mivel átengedi a párát és a levegőt. Segítségével megszabadulhatsz a kínzó allergiádtól, bőrproblémádtól vagy szénanáthádtól. Nem kell többé attól sem félned, hogy bepenészednek a falak, hiszen a biofesték képes megőrizni a helyiség ideális páratartalmát. A túl gyakori takarításnak is búcsút inthetsz, mivel csökkenni fog a szálló por koncentrációja a lakás beltereiben, tehát a biofestékek antisztatikus hatással is rendelkeznek. Végül pedig, az elektroszmog is csökken a használatuk által, mivel még ionizáló hatásuk is van. A biofesték ökológiai lábnyoma is nagyon pici, mivel csupa természetes anyagból áll össze. Oh, és még egy bónusz: a biofesték a vegyszeres-szúrós szag helyett jellegzetes „tisztaságillattal” is bír!
Másodszor, PVC és laminált parketta helyett válasszunk új generációs Vinyl padlót, az SPC-t (Stone Polymer Composite = Ásványi Polimer Kompozit), amely egy olyan speciális őrleményből készül, amely teljes mértékben mentes minden károsanyagtól.
Akik ezt az anyagot választják általában három dolgot emelnek ki- rendkívül erős és vékony anyag, akár a meglévő felületek felett is elhelyezhető, hosszú ideig mérettartó és vízálló, így minden helységbe bátran fektethető. Bónusz tulajdonság, hogy felülete meleg, így elfelejthetjük az állandó papucskeresést otthon a téli estéken is.
Harmadszor, felejtsük el a pozdorjából készült, illetve laminált bútorokat. Helyette minőségi, tartós faanyagból vagy természetes többrétegű festésű MDF-ből készülteket vásároljunk.