Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
1. Laminált padló
Ez a legkedveltebb padló burkolat a vásárlói visszajelzések szerint. Hatalmas minta- és színválaszték, remek ár-érték arány, jó minőség, könnyű lerakhatóság jellemzi ezt a padlófajtát. Hátulütője viszont, hogy nagyobb igénybevétel esetén hamarabb kopni kezd, mint például a parketta és nagyobb zajjal is jár a rajta való közlekedés.
2. Szalagparketta
Ma ismét divatos megoldás a szalagparketta alkalmazása. Igazán tartós, rendszeres csiszolással mindig olyan a kinézete, mintha frissen rakták volna le. Kissé költségesebb, de tartósabb megoldás a laminált padlónál. Akik gyakran újítják fel lakásukat, azoknak nem igazán ez a fajta lesz a nyerő burkolat.
3. Járólap
Egyre elterjedtebb megoldás, főleg mediterrán hangulata révén. A járólapos burkolás szuper megoldás lehet, de csak akkor, ha padlófűtéssel kombinálva alkalmazzák, hiszen télen hideg hatást kelthet. Akárcsak a laminált padlót, úgy a járólapokat is bőséges anyag- és színválaszték jellemzi. Kissé nehézkes viszont a letétele: egyenletes alap kell a lerakáshoz, a ragasztás-fugázás miatt pedig több napig is rumli lehet. Cserében viszont könnyen tisztítható, magas a kopásállósága és nagyon tartós.
4. A linóleum és nagytestvére, a PVC
A műanyag burkolatoktól sokan idegenkednek, annak ellenére, hogy ma már a korszerűen előállított linóleumpadlók egyesítik magukban a laminált padlók és a járólapok összes előnyét. Ár-érték arányban az egyik legjobb kompromisszum. Vannak köztük mutatós darabok, de arra figyelni kell, hogy padlófűtés fölé nem kerülhetnek.
5. Egyéb burkolatok
A fentieken kívül vannak még hagyományos parketták, csodás, de nagyon drága hajópadlók, csendes lépteket biztosító, ámde igen érzékeny parafapadlók, valódi gránit és márványlapok. Mondani sem kell, hogy ezek az anyagok igen tartósak, ám a luxuskategória határát súrolják.
További megszívlelendő tanácsaink, hogy mire is figyeljünk oda hőn áhított padlónk kiválasztásakor:
- Akármekkora összeget is tudunk áldozni rá, mindig figyeljünk a megfelelő ár-érték arányra!
- Még szerényebb költségvetés esetén is próbáljuk meg egy közepes kategóriát belőni, hiszen ahogy fentebb is írtuk, nem minden héten és évben szedjük fel a padlóburkolatot!
- Ha kicsi a lakásunk és optikailag tágasabbá akarjuk tenni, akkor tükrök alkalmazása mellett/ helyett használjunk hasonló anyagú és ugyanolyan színű burkolatot minden helyiségben!
- Mindenhol használjuk a padlóburkolat gyártója által ajánlott ragasztót és tömítőanyagot!