Te is úgy tudod, hogy a radiátornak az ablak alatt kell lennie? Eddig ez valóban így volt, de az elmúlt évek technológiai fejlesztései számos új lehetőséget hoztak magukkal. Lépjünk át egy új világba, ismerjük meg a fűtés egy új dimenzióját! Ez pedig nem más, mint a fűtőfal.
Első hallásra furcsa lehet a fűtőfal fogalma, de ne ijedjünk meg a gondolattól! Ezek a fűtőtestek kialakításuknak köszönhetően lehetőségek széles skáláját biztosítják számunkra. Legyen szó többlet funkciókról vagy akár stílusos megjelenésről – a fűtőfalak minden területen megállják a helyüket.
Radiátor az ablak alatt – vagy mégsem?
Az elmúlt évtizedek bevett gyakorlatává vált, hogy az otthonunk melegét biztosító fűtőtesteket, radiátorokat az ablakok alatt helyezzük el. Időközben viszont sokat változott a világ, újabb és újabb építészeti, technológiai megoldások állnak rendelkezésünkre, ha fűtésről van szó. Egyre elterjedtebb trend a nagy belmagasságú terek és a nagy ablakfelületek alkalmazása. Ebben az esetben viszont nincs is lehetőségünk a hagyományos radiátorelhelyezésre. Szerencsére az egyre jobb minőségű szigetelőanyagok, nyílászárók lecsökkentik egy ház hőveszteségét, így a fűtéssel kapcsolatos megoldások tárháza is egyre szélesebb.
Talán még nem a legismertebbek, de egyre népszerűbbek a fűtőtestek egy különleges csoportja: a fűtőfalak. Mivel bárhol elhelyezhetők a térben, már nem csupán otthonunk melegének szolgáltatóiként gondolkodhatunk róluk. Számos egyéb funkciót társíthatunk a fűtőfalakhoz, ugyanakkor designelemként is használhatjuk őket. Keskeny és magas kialakításuknak köszönhetően helytakarékosak, így környezetük is praktikusabban, előnyösebben rendezhető be. Többé nem szab határt elképzeléseinknek a radiátor elhelyezése: kreativitásunk szárnyalhat, álmaink megvalósulhatnak.
A fűtésen túl
Egy fűtőfal többnyire alsó, 50 mm-es csatlakozással készül, a szelepek és termosztátfej alul helyezkednek el. Hő- és áramlástechnikai szempontból nem jelent gondot az üzemeltetés, mert speciális „áramlásirányító elemekkel” gyártják őket. A sugárzással leadott hőmennyiség kellemes hőérzetet nyújt a ház lakóinak. Eleinte leginkább az előszobákban jelentek meg ezek a vertikális (függőleges) kialakítású fűtőtestek, főként a helyspórolás miatt. Napjainkban már bármely helyiségben alkalmazhatók, és számos egyéb funkciót is társíthatunk hozzájuk. Léteznek fogasokkal, akasztókkal ellátott modellek, amik előszobafalként vagy fürdőszobai törülközőszárítóként is működnek. De akár tükörbetéttel vagy ledes világítással ellátott típust is találhatunk a piacon. Ugyanakkor nem csupán a praktikum szempontjából széles a fűtőfalak választéka, hisz egyben a stílus és a design képviselői is lehetnek.
Stílusos megoldások
A fűtőfal mint az otthonunk dísze? Igen, ez ma már lehetséges! Ismertek a fűtőfalak burkolólemezzel ellátott modelljei, amik minimalista kialakításuknak köszönhetően különleges kiegészítői lehetnek otthonunknak. Színüknek csak a képzelet szabhat határt, hisz akár a speciális színskálából is megválaszthatjuk fűtőfalunk színét. A természetes hatású felületek szerelmeseinek kedvence lehet a fa-hatású borítással rendelkező változat. De itt még nincs vége az egyedi lehetőségeknek! Akár egyedi képpel ellátott fűtőfal is kerülhet otthonunkba, ami bármilyen, akár saját fotóval is kialakítható. Exkluzív lehetőség a kézzel készült borítással rendelkező modellek alkalmazása, de akár színezett üveggel ellátott típust is találunk a piacon.
Felejtsük el a „radiátor az ablak alatt” gondolatot! Egy vertikális fűtőfal mind funkcionális, mind design szempontból számos lehetőséget nyújt, ha lakberendezésről van szó. Engedjük szabadjára fantáziánkat, és élvezzük otthonunk stílusos melegét!