Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
A hibridekben ötvöződik az elektromos hajtás és a robbanómotorok ereje
Különlegességük, hogy ezek a kocsik automatikusan képesek váltogatni a hajtástípusokat. Általában mindig az a hajtástípus aktiválódik, amelyik a legoptimálisabb hatásfokkal tud működni. Az elektromos motor alacsony fordulatszámon is hatékony. Épp ezért egy városi dugóba kerülve jobban jövünk ki ezzel a fogyasztási módszerrel és nem is pöfékeljük tele az utcát benzingőzzel.
A hibrid kocsik közül érdemes az ún. plug-in hibrid autókat választani. Az akkumulátor nagyobb teljesítményű a „sima” hibridekhez képest, s nem csak a rekuperációs fékezéssel, hanem külső áramforrásról is feltölthető. A kizárólag elektromos meghajtással megtehető távolság az egyes modellek esetén igencsak eltérő, de minimum 25 km-es távra elég. Vannak azonban már olyan plug-in hibridek is, amik akár 50 km-es távolság megtételére is alkalmasak. Egy hosszabb utazásnál viszont előny, ha a hibrid a hagyományos kocsihoz hasonlóan is tud működni, hiszen nem mindenhol van lehetőség az akkumulátor feltöltésére. Ma már rengeteg gyártó portfóliójában megtalálhatjuk a plug-in hibrid kocsikat, sőt a terepjárók és kisteherautók piacán is találkozhatunk már velük (pl. Nissan Navarra). Ha kisebb településen élsz és a napi ingázás mellett gyakran kell hosszabb utazásra indulnod/szeretsz kocsival távolabbi helyekre utazni, akkor jobban jársz egy hibrid autóval!

Elektromos tankolás. De hogyan?
Manapság Magyarországon már 800-nál is több töltőpont érhető el az elektromos kocsi-tulajdonosok részére. A csatlakozókra európai szabványok érvényesek, így nem kell azon aggódnod, hogy a töltőállomáson esetleg nem tudod autód akkumulátorát feltölteni. A gyorsabb töltési megoldások gyorsabbak, de drágábbak, az időigényesebbek olcsóbbak.
Az otthon is kiépíthető, ún. fali töltőállomást gyakran Mode 3-nak nevezik. Ez az elektromos hálózatra csatlakoztatott töltő a 220 V-os váltóáramot használja a kocsik feltöltésére. Ha otthonodban korszerű napelemes rendszer található, akkor a tankolás alacsony, de akár nulla százalékos költséggel is járhat. Nemcsak környezet- és pénztárcabarát, de egyben praktikus megoldás is. Az otthoni fali töltők által legalább 3,7 kW-os teljesítmény érhető el. A gyorstöltő 1 vagy 3 fázisú lehet. Az elektromos autók nagyfogyasztónak számítanak, így meg kell vizsgálni, hogy elbírja-e az otthoni hálózat a töltésüket. A gyorstöltőkhöz érdemes kábelt is kiépíteni. Áruk sem épp olcsó, általában 250.000-300.000-től kezdődik, de vannak ennél drágábbak is. Elsőre talán drágának hangzik, ám hosszabb távon mindenképp busásan megtérül ez az összeg! A fali gyorstöltő legfőbb jellemzői a 220 V-os váltóáram használata, az 1 vagy 3 fázisos kialakítás, ahol az egyes fázisok 10-16 A erősséggel rendelkeznek és kb. 3,7-22 kW a teljesítményük. Megkíméli a kocsik akkumulátorát, amely általában 6-8 óra alatt töltődik fel teljesen. Fontos, hogy a telepítéséhez mindenképpen hívjunk ki villamossági szakembert!