Oldaltörés-panel[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Tények és tévhitek
1. tévhit: Nagyon drága a napelemes rendszer telepítése.
Tény: Az biztos, hogy nem olcsó mulatság egy egész napelem rendszer kiépítése, de nem is tartozik a megfizethetetlen kategóriába sem, ugyanis összesen kb. 1,5 – 3 millió forintnyi összeg befektetése árán egy átlagos családi házra felszerelt napelem-, vagy kollektor rendszer szinte teljesen megtermeli a benne élők energiaszükségletét fedező hőt vagy áramot.
2. tévhit: A napelem rendszer telepítése sosem térül meg egészen.
Tény: A napelem rendszer használata átlagosan 10-15 év alatt térül meg, de ahol nagyobb a napsugárzás beesési szöge, ott gyorsabb a megtérülési idő.
3. tévhit: A napelem éjszaka és felhős időben nem töltődik.
Tény: Ez így nem igaz! A napelemek működtetéséhez már kevés napfény is elegendő, amikor pedig nem süt a Nap, akkor a már feltöltődött tároló akkumulátorokból, vagy az áramszolgáltató hálózatából oldható meg a szükséges energiamennyiség pótlása.
4. tévhit: A napelem nem időtálló, sérülékeny, hamar tönkremegy és magas a javítási költsége.
Tény: a napelemek várható élettartama minimum 25 év, de az eddigi tapasztalatok alapján kijelenthető, hogy ennél jóval tovább is bírják, csupán egyes alkatrészeit kell kb. 10-15 évente ellenőriztetni. A gyártók gyakran vállalnak akár 10-15-20 éves garanciát a termékeikre, ekkor a működésből származó hibákat ők javítják ki, de a napelemek egyébként a viszontagságos időjárási körülményeket is bírják. Ettől függetlenül érdemes lakásbiztosítónknál a napelemekre is külön szerződést kötni.
5. tévhit: Ráérek még pár év múlva is telepíttetni, addigra úgyis jóval olcsóbb lesz.
Tény: Lehetséges, hogy a termék előállításának értéke csökken, de a telepítés költségei szinte biztosan emelkedni fognak. Érdemes igénybe venni a 2021. év elejétől 2022. év végéig zajló, az állam által felajánlott „3+3” otthonfelújítási támogatást, és ennek keretében felszereltetni házunkra a napelemeket, így nemcsak energiát, de pénzt is spórolhatunk, hiszen a kivitelezési költségek felét, de maximum 3 millió forintot jóváír részünkre az állam.
Érdemes környezettudatos módon gondolkodnunk és a tévhitekkel leszámolva, belevágni egy környezetkímélő és hosszabb távon pénztárcakímélő módszer kialakításába és felhasználásába. Ehhez érdemes megragadni a lehetőséget és igénybe venni a fent említett állami támogatást.